Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

O mne

 

Volám sa Miša a založeniu tejto webovej stránky predchádzal dlhoročný obdiv k plemenu Nemecký ovčiak a tiež fakt, že som chcela dať dokopy všetky informácie o plemene, ktoré som doposiaľ našla. Možno sa hodia napr. niekomu, kto s NO ešte nemá žiadnu skúsenosť.

Pre Nemeckého ovčiaka som sa rozhodla ešte v detstve, keď som si prezerala atlas psích plemien a zaujal ma pes s vĺčim výrazom. Toto plemeno mi už vtedy prišlo také prirodzené a pritom elegantné a navyše všestranné. Nepochádzam z kynologickej rodinny a dokonca u nás ani nikto nie je psíčkar. Práve to sa stalo kameňom úrazu, keď som doma začala žobroniť o psa. Jasne, že najradšej by som už vtedy brala NO / čo by v tom veku bolo asi ťažko reálne :) / ale tak veľmi som chcela nejakého psa, že mi to bolo jedno. Napokon sa mi podarilo prehovoriť / no skôr umučiť ustavičným a otravným prosíkaním ;) /mamu a pristala na to s podmienkou, že to bude pes a malého vzrastu. Neotáľala som a hneď som začala zháňať, ale nenašla som psa podľa maminho gusta a tak som domov priniesla fenku Tinu ( kríženec krížencov; čierna s pálením ). Keď už nič, tak aspoň veľkosť som splnila. Samozrejme, že bolo doma z toho veľké haló a aj keď si na Tinu zvykli aj tak nechceli fenku a po prvých šteniatkách som sa s ňou musela rozlúčiť. Našťastie som si mohla vybrať jedného psíka z vrhu a tak som prišla k svojmu druhému psovi Kellymu. Ani neviem, či som si vybrala ja jeho alebo on mňa. Od začiatku zo všetkých šteniat najviac za mnou chodil. :) Kelly bol strašne fajn pes! Mal takú slnečnú labradorskú povahu a zbožňoval deti. Mal aj sfarbenie ako žltý labrador ale povahou bol kľudnejší ako Tina. Dožil sa u nás krásnych 13 rokov a ukázal mi, čo je to psia vernosť a aké silné puto vzniká medzi majiteľom a psom. Keď už bol pán dôchodca som začala uvažovať nad tým, že by som si splnila túžbu z detstva o ovčiakovi a tak som si domov priniesla Lorana. Kelly s nami pobudol ešte následných 6 mesiacov a potom odišiel vo svojich 13 rokoch. Bol to silný zážitok lebo to vyzeralo ako keby cítil / a podľa mňa aj naozaj cítil /, že nastal jeho čas odísť. Nikdy predtým sa nestalo, aby sa mi tak uprene a dlho díval rovno do očí a stále mi chodil pri nohe ako najlepšie vycvičený pes a na druhý deň odišiel. Nemožem si ani dnes pomôcť, bolo to ako rozlúčka. Asi bolo všetko dobre načasované lebo tým, že som už v tom čase mala Lorana, tak som to znášala o niečo ľahšie aj keď chýbať bude stále a nie len mne, ale celá rodina na neho stále spomína. 

Počas toho ako som mala Kellyho som si domov poprinášala aj slimáky, jaštericu, mačky a dlho som mala akvarijné rybky z ktorých sa u mňa darilo najviac guramám.

Zo všetkých zvierat si najviac neviem predstaviť svoj život bez psa. Páčia sa mi mnohé plemená, ale najviac obdivujem nemeckého ovčiaka. V poslednej dobe ma pre svoju povahu zaujalo plemeno krátkosrstá kólia, ktorá je najviac aj exteriérovo zaujímavá. Uvidim, čo prinesie budúcnosť a či budem môcť naďalej mať po svojom boku práve NO. 

 

 

 

 

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk

TOPlist