Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

POVAHA NO

 

                             "Nemecký ovčiak je ušľachtilý a hrdý - všade bol a všetko videl!

       Tento pôsobivý najlepší priateľ človeka zosobňuje vynikajúcu kombináciu životnej energie,

                                        fyzickej odolnosti, inteligencie, elegancie a krásy."

                                                                                                                       ( Susan Sammsová )

Nemecký ovčiak je pes stvorený pre prácu. Jeho charakter a schopnosti oceňujú vojaci, policajti, colníci, záchranári aj ľudia handicapovaní rôznymi typmi postihnutia. Vďaka dokolnalému súzvuku telesných schopností s mentálmymi je to obľúbené plemeno aj medzi všetkými, ktorí sa chcú spoločne so svojim psom venovať kynologickému výcviku- vrátane toho na najvyšších úrovniach; výborne sa hodí aj pre športovcov, ktorí sa chcú spoločne so psom venovať takmer akémukoľvek druhu športu. Nemmecký ovčiak je jedno z najinteligentejších psích plemien na svete, s chuťou i potrebou sa stále niečomu novému učiť. Dokáže tak splniť takmer všetky ( reálne ) očakávania svojho pána. 

Do genetickej výbavy nemeckého ovčiaka patrí vysoká inteligencia, vytrvalosť, schopnosť sústredenia aj rýchleho reagovania na podnety, vernosť pánovi a snaha vyhovieť. Pomerne rýchlo chápe a máločo zabúda.

Aj keď nemecký ovčiak miluje celú rodinu, spravidla sa upne na jedného jej člena, hoci bráni a počúva aj ostatných. Miluje deti a ochraňuje ich, často ale zasahuje aj vo chvíľach, keď to nie je na mieste- napr. keď sa "jeho" dieťa hrá s cudzími deťmi alebo psami.

Rovnakú vernosť, akú chová nemecký ovčiak ku svojmu pánovi, očakáva aj naopak. Treba počítať s tým, že dominantný alebo nevychovaný jedinec môže žiarlivo vyštartovať proti cudziemu psovi, ktorému pán momentálne venuje pozornosť.

Nemecké ovčiaky nie sú plemenom pre lov, ale kúsok loveckého pudu predsa len majú. Majiteľ s tým musí počítať na prechádzkach v lese aj na návšteve u susedov, ktorým chodia po dvore sliepky alebo mačky.

Väčšina ovčiarskych psov nemá v povahe túlanie a ani nemecký ovčiak nie je výnimkou. 

( Planéta zvierat, 2011 )

 

 

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk

TOPlist