Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

PRE KOHO SA NO HODÍ

 

Pre koho sa hodí

Nemecký ovčiak je plemeno, ktorého úspešný vývoj závisí na fyzickej i duševnej aktivite. Je to pes ( len ) pre toho, kto mu môže poskytnúť dostatok pohybu, priestoru a práce. Rozhodne sa nehodí k tomu, aby ho laik cvičil ako zbraň; výcvik k aktívnej obrane patrí len do ruky odborníkom na cvičisku a ten, kto potom s takto vycvičeným zvieraťom ďalej pracuje, musí byť sám natoľko silná osobnosť, aby mentálne aj telesne zvládal zodpovednosť za psa. Nemecký ovčiak nemá vo svojej genetickej výbave nadmernú agresivitu; má inštinktívne vlohy na stráženie a koniec koncov aj jeho telesná konštitúcia stačí sama osebe na to, aby odradila nevítaných návštevníkov.

Nemecký ovčiak je správna voľba pre aktívnych ľudí, ktorých nebude unavovať poskytovať svojmu psovi stále nové a nové podnety, učiť ho niečomu ďalšiemu a neustále sa mu venovať. Aj keď môže žiť nemecký ovčiak ( so správnym typom srsti ) takmer celoročne vonku v koterci s búdou chránenou ako proti mrazu, tak proti slnku, nemôže v nej tráviť 24 hodín denne. Je to plemeno závislé na svojom pánovi a bez primeranej vzájomnej spoločnosti by pes trpel. Mimo koterec chodí nemecký ovčiak za svojím pánom tzv. na dohľad, aby bol kedykoľvek po ruke, keby nastala potreba niekoho brániť, niečo priniesť alebo splniť.

Nemecký ovčiak je všestranným partnerom pre športovcov: ako každý správny klusák dokáže aj nemecký ovčiak bežať hodiny úsporným poklusom, bez toho  aby na ňom bola viditeľná únava. Preto je pre neho dobrým športom behanie, napríklad aj vedľa bicykla, samozrejme po postupnom zvyšovaní záťaže. ( Planéta zvierat, 2011 )

TOPlist